MŁODZI ODKRYWCY SEKRETÓW NAUKI 

II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „ Moja wymarzona zielona szkoła na Zamku w Mosznej” dla uczniów klasy VI a

Super User

/galeria zdjęć/

To pierwsza edycja tego konkursu, ale cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, gdyż pierwsza nagrodą był trzydniowy bezpłatny udział całej klasy w zielonej szkole na zamku w Mosznej. Niestety nie udało się nam dotrzeć na sam szczyt, ale znaleźliśmy się w grupie laureatów.Projekty uczniów oceniane były przez Kapitułę Konkursu, w skład której wchodzili przedstawiciele: Kuratorium Oświaty w Opolu, Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji, Starostwo Powiatowe w Krapkowicach, Gmina Strzeleczki, Radio Opole w Opolu, Moszna Zamek Sp. z o.o.Jak stwierdziło jury, prace były bardzo zróżnicowanie pod względem spojrzenia i ujęcia tematu, co sprawiło spore wyzwanie dla Kapituły i utrudniało jednomyślne podjęcie decyzji. Spośród 38 nadesłanych zgłoszeń, wyłoniono 5 zwycięskich prac! Wśród nich znalazł się również nasz scenariusz./załącznik/

Przedmiotem Konkursu było przygotowanie przez klasę, przy wsparciu nauczyciela, trzydniowego programu tzw. „zielonej szkoły”. Przy ocenie projektu Komisja Konkursowa brała pod uwagę wieloaspektowe kryteria: nawiązanie programu do wydarzeń historycznych, wykorzystanie w nim elementów historii zamku i jego szacownych mieszkańców, w tym hrabiego Wincklera. Jury oceniało również dobór ciekawych i oryginalnych form edukacji, wykorzystanych w zajęciach warsztatowych. Cieszymy się, że nasz projekt spodobał się Kapitule Konkursu, która tak wysoko oceniła nasz scenariusz. Nagrodą w konkursie była jednodniowa wycieczka do Mosznej. Wyjazd został ufundowany przez organizatora, który zaprosił nas do siebie 26 kwietnia 2016 r. Czekało na nas wiele atrakcji. Sam hrabia Winckler oprowadzał nas po komnatach zamku i opowiadał o jego historii i mrocznych tajemnicach. W programie były również pokazy turniejów rycerskich i nauka kaligrafii.

Odsłony: 278