MŁODZI ODKRYWCY SEKRETÓW NAUKI 

I miejsce w ogólnopolskim konkursie eTwinning 2016

Małgorzata Bagińska

 Dopiero co powróciliśmy z Warszawy, a ja spieszę z napisaniem tego tekstu, gdyż zależy mi aby relacja z pobytu i wieści o sukcesie rozeszły się wśród uczniów i rodziców jak najszybciej. 

Na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbyła się 20 maja 2016 r. wyruszyliśmy dzień wcześniej tj. w czwartek nowoczesnym pendolino. Hotel w którym mieszkałyśmy to Mercure usytuowany w centrum za „Złotymi Tarasami”, dlatego z dworca dotarłyśmy na miejsce pieszo. Zakwaterowanie w hotelu to była niezła gratka dla nas wszystkich. Szkołę reprezentowało sześć osób cztery wspaniałe uczennice wytypowane prze Panią Ewę, jako najbardziej zaangażowane w realizację zadań projektowych Ala Bobula, Lena Giewamowicz, Madzia Ogińska i Oliwia Wojtasik (z klasy II a) oraz pani Ewa Górnicka (wychowawczyni i autorka projektu), zaproszono również dyrektorów szkół, z czego byłam już na miejscu ogromnie dumna. Muszę przyznać, że organizatorzy dopieszczali laureatów, uroczyste wręczenie nagród odbyło się zabytkowym kinie Luna, pośród malowniczych królewskich ogrodów Warszawskich Łazienek.Na gali oprócz najlepszych eTwinnerów w Polsce uroczystość tę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Przedstawiciele Komisji Europejskiej w Polsce i sponsorzy.Była również obecna pani Sylwia Orlik,przedstawicielka Wydziału Oświaty w Opolu, reprezentująca pana Arkadiusza Wiśniewskiego- prezydenta miasta Opola,zaproszonego na tę galę. Po uroczystości mieliśmy okazję zjeść lunch w Galerii Rzeźby w Starej Pomarańczarni, przy pięknie nakrytym stole, pośród niesamowitych rzeźb mieliśmy okazję posilić się wykwintnym obiadem. Zaserwowano nam zupę krem z prażonymi migdałami, suma w sosie cytrynowym z kalarepką i strąkami groszku oraz równie pięknie podane lody z kompozycją ciasta i owoców. Podniosłą atmosferę sympatycznie rozluźniły nasze dziewczyny, bo na królewskich trawnikach,jako jedyne turlały się i boso ganiały, co zostało pozytywnie odebrane przez wszystkich eTwinerów, zapewne żałowali, że nie wpadli na tak genialny pomysł.Po gali, lunchu i wspaniałej zabawie autokarami przewieziono nas do teatru Buffo na musical pt. „Polita”. Było cudnie i niesamowicie zwłaszcza wtedy, gdy Pani Natasza Urbańska, która wcieliła się w postać Poli Negri dosłownie fruwała nad naszymi głowami. Atrakcji tego dnia było nieskończenie wiele, po powrocie do hotelu wszyscy uczniowie, z całego kraju mieli zorganizowane zajęcia integracyjne podczas których śpiewali, tańczyli, poszukiwali ukrytych informacji i wiele innych w czasie tzw.”campu dla uczniów” – i tym razem nasze dziewczyny znowu dały się poznać z najlepszej strony usłyszałam same peany na ich temat: kreatywne, pomysłowe i jeszcze na koniec pomocne, bo zostały, aby pomóc w porządkowaniu materiałów. BRAWO! za postawę.W sobotę organizatorzy zaprosili laureatów na wystawę w Pałacu Kultury i Nauki obrazującą historię Titanica dowiedzieliśmy się np., że Titanic był dłuższy od Pałacu Kultury I Nauki, że kapitanem statku był Edward John Smith i krążą różne wersje na temat jego śmierci oraz, że liniowiec ten miał zbyt mało szalup ratunkowych,z pewnością więcej osób uratowałoby się. Powrót do domu pendolino, już nie robił na nas wrażenia – a dlaczego tak uważam? - dziewczynki usnęły, co w ich przypadku jest niespotykanym zjawiskiem, tylko jedna z nich czuwała i z utęsknieniem myślała o powrocie do Opola oraz spotkaniu z rodzicami. Brawo raz jeszcze, gratuluję sukcesu.Małgorzata Bagińska – dyrektor szkoły

 

 

Odsłony: 282